top of page

CEYDA PİRALİ (Besteci , Aranjör ,Pianist )

İstanbul doğumlu. Müzik yolculuğuna İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Piyano bölümünde başladı. 8 yıllık eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Berklee College of Music'de "film scoring" üzerine eğitim aldı. Yüksek Lisans eğitimini Müzik Prodüksiyon ve Yönetimi alanında MIAM (ITU Müzik İleri Araştırmalar Merkezi)'da tamamladı. 1999 yılından bu yana Aria grubuyla birlikte çeşitli dizi, film ve reklamlara müzikler yazıyor. Besteciliğinin yanı sıra 2005 yılında kurduğu JW Müzik Stüdyosunda besteci, aranjör ve tonmeister olarak çalışmalarına devam ediyor. JW stüdyoda birçok albüm ve şarkı prodüksiyonları gerçekleştirdi. 2007 yılında İmaj studyolarında Walt Disney müzik direktörü olarak görevlendirildikten sonra Ceyda Pirali stüdyo çalışmaları dışında performans sanatçısı olarak da çeşitli gruplarla ve sanatçılara piyanist ve müzik direktörü olarak yer aldı. "İçinden Istanbul Geçen Şarkılar" projesiyle orkestrasyon çalışmalarına hız verdi. Kendi eserleri Mve yaylı düzenlemeleriyle 2011 yılında İtalyan’larla ortak Medin Music Festivalinde İstanbul'da ve Italya’nın çeşitli şehirlerinde konserler verdi.

2018 Mart ayında Almanya’da bulunan Hochsaurlandkreis Orkestrasi icin yazdığı ‘ADA’ isimli Türk batı ezgilerinden oluşan senfonik eserinin dünya promiyeri gerçekleşti. Kurucusu olduğu Piatango grubu ile ilk albümleri ‘Yeni Aşk’ kapsamında  ve Mayis 2019 da cikarmis oldugu beste ve duzenlemeleri kendisine ait okan  “Karma” albumu ile  konserler vermeye devam ediyor.

 

CEYDA PİRALİ (Composer, Arranger , Pianist )

 

She was born in Istanbul. She started her musical journey at the Piano department of the Istanbul University National Conservatory. Her 8 years of piano education was followed by her BA degree from Istanbul University, Faculty of Business Management. She then got her training in “film scoring” at the Berklee College of Music. She did her Master’s Degree at MIAM (Istanbul Technical University, Advanced Music Research Center). Since 1999, she has been writing music for TV series, films and ads with her group, Aria. In 2005, she opened her own music studio, JW Music and parallel to her work as composer, she has been working there as song arrangements writer and as tonmeister. Ceyda and her team at JW Music have been producing many albums and songs. In 2007, Ms. Pirali was elected as Walt Disney music director at Imaj Studios. She has also been working as piano/keyboard player and arranger as performance and also accompanying artist to many groups and singers. One of her orchestration projects was "İçinden Istanbul Geçen Şarkılar" (Songs that mention Istanbul). In 2011, at the Medin Music Festival (with Italian partners) she performed her own music with her own strings arrangements in various cities in Italy and in Istanbul. Ceyda Pirali is also one of the founders of the group Piatango. Their first album “Yeni Aşk” (New Love) is well liked and she and her group continue to perform its songs in various concerts. 

In march 2018 her orchestra composition 'Ada' had world premier in Badfredeburg , Germany. 

Now a days she is keeping on giving concerts with  her new album Karma ; released in May ,2019.

  • YouTube
  • SoundCloud
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Anchor 1
bottom of page